Rehabilitacja to przede wszystkim walka z defektami zdrowotnymi, a także przywracanie sprawności fizycznej jak i psychicznejpo wszelkiego rodzaju urazach i schorzeniach. Uskutecznia się ją za pomocą zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych, działań usprawniających oraz różnego rodzaju terapii. Bardzo ważną i integralną częścią skutecznego powrotu do pełni zdrowia jest systematyczność. Regularne zajęcia oraz pełne zaangażowanie osoby poddającej się rehabilitacji to bardzo ważny czynnik wpływający na odzyskanie pełni sprawności.  W przychodni Hadmedica dostępna jest dla Państwa szeroka gama zabiegów wykonywanych przez najlepszych specjalistów z dziedziny kinezyterapii, fizykoterapii i masażu leczniczego.

Rehabilitacja

hadmedica-rehabilitacja

Kinezyterapia

To metoda  polegająca na ćwiczeniach związanych z ruchem, mająca na celu ogólną poprawę kondycji ciała lub miejsc szczególnie dotkniętych chorobą.

Fizykoterapia

wykorzystywana w dzisiejszych czasach za pomocą specjalistycznego sprzętu. Ma na celu zmniejszenie bólu za pomocą energii wytwarzanej przez aparaturę. Można ją wykonywać za pomocą elektroterapii, krioterapii, ciepłolecznictwa, światłolecznictwa, magnetoterapii czy ultradźwięków. Masaż regenerująco wpływa na miejsca dotknięte chorobą, ale jest też prawdziwym pobudzeniem dla krążenia i układu nerwowego Pacjenta.  Przygotowaliśmy dla Państwa profesjonalne gabinety i sale, a także sprzęt najlepszych światowych marek.


mgr Jan Dąbrowski

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego wydziału rehabilitacji w Warszawie. Zajmuję się pacjentami po zabiegach operacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem stawu kolanowego i barkowego, a także w przygotowaniu pacjentów do zabiegów. Specjalizuje się w rehabilitacji po złamaniach w obrębie kończyn górnych i dolnych jak również po endoprotezach stawu biodrowego i kolanowego. Uczestnik wielu kursów i szkoleń m.in. Terapia Manualna Szkoła Niemiecka, PNF, kinesiologytaping i kursy kliniczne ze stawu kolanowego, barkowego i skokowego.”

Zajmuje się:

Terapia kompleksowa 60 min.

(terapia manualna, ćwiczenia, zabiegi fizykalne)

Zabiegi  fizykoterapeutyczne

(laser, prądy, pole magnetyczne, ultradźwięki)

Kinesiotaping (kinesiologytaping)

Czyli plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom.

Pakiet 10 wizyt – 10 % rabatu na powyżej wymienione pozycje.

cennik

godz. przyjęć:

poniedziałek  15:00 – 21:00

wtorek  15:00 – 21:00

czwartek  15:00 – 21:00

piątek  15:00 – 21:00


mgr Bartłomiej  Drozd

Absolwent Fizjoterapii, Studiów Licencjackich, na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz
Fizjoterapii, Studiów Magisterskich , II Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Obecnie student: Studiów Magisterskich Zdrowia Publicznego w specjalności: Zarządzanie w Ochronie Zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym .
Uczestnik wielu konferencji i warsztatów z zakresu rehabilitacji.
Ukończył Kurs Terapii Manualnej Opartej na Dowodach Naukowych wg Koncepcji Plaatsmana.
Obecnie uczestnik szkolenia Medycyny Ortopedycznej oraz Terapii Manualnej IAOM
Dąży do ciągłego rozwoju. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności.

Zajmuje się:

Terapia kompleksowa 60 min.

(terapia manualna, ćwiczenia, zabiegi fizykalne)

Zabiegi  fizykoterapeutyczne

(laser, prądy, pole magnetyczne, ultradźwięki)

Kinesiotaping 

Pakiet 10 wizyt – 10 % rabatu na powyżej wymienione pozycje.

cennik

godz. przyjęć:

poniedziałek  9:00 – 13:00

wtorek  15:00 – 20:00

czwartek  15:00 – 20:00

piątek  15:00 – 21:00


mgr Mateusz Pękała

Absolwent studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia (Wyższa Szkoła Rehabilitacji). Od 2014 roku pracuje nad skutecznym leczeniem dolegliwości bólowych. Skuteczność zawdzięcza holistycznemu podejściu do dysfunkcji ciała Pacjentów. Kieruje się Koncepcją Taśm Anatomicznych Tomasa Myers’a, stosuje w swojej pracy wiele technik znanych z Rolfingu, Osteopatii, Terapii Wisceralnej, Metody Scarwork – integracji blizn z siecią powięziową. Poszukując rozwiązania problemów pacjentów aktywnie stosuje techniki tkanek miękkich, rozluźniania mięśniowo-powięziowego, funkcjonalnej terapii trzewi oraz terapię manualną. Według tych technik ciało, umysł, emocje i dusza stanowią jedność. Pozwalają one na efektywne i szybkie pozbycie się problemu w bardzo głębokich strukturach. Mają bezpośredni wpływ na działanie układu nerwowego.

cennik

godz. przyjęć:

wtorek  15:00 – 21:00

środa  15:00 – 21:00


rehabilitacja-kolan

PAKIETY