Dermatolog dziecięcy

Skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa i podatna na różne dolegliwości, niezmiernie istotna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Jednak mimo stosowania się do ogólnie obowiązujących zaleceń mogą się pojawić zmiany na skórze dziecka co często może prowadzić do dalszych powikłań. Zmiany skórne występujące u dzieci, mogą być objawem wielu różnego rodzaju chorób, dlatego należy skonsultować się z dermatologiem najlepiej w specjalizacji dziecięcej. Takie zmiany skórne  jak: naczyniaki, znamiona czy przebarwienia powinny być poddane dokładnemu badaniu w celu wykluczenia zmian złośliwych.

Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest przewlekłą nawracającą chorobą skóry, która dotyczy ponad 20 procent dzieci. Przy jej leczeniu niezmiernie istotna jest współpraca dermatologa jak i alergologa, z usług których mogą skorzystać Państwo w naszej przychodni.

W przedziale wiekowym pomiędzy dwunastym a dwudziestym piątym rokiem życia na trądzik choruje ok. 50 procent młodzieży. Odpowiednio dobrany sposób leczenia znacząco wpływa na skrócenie czasu utrzymywania się zmian skórnych oraz zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.


lek. med. Paulina Bożek

godz. przyjęć:

wtorek 16:15-18:15

Lekarz wojskowy, absolwentka Wydziału Wojskowo – Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doświadczenie medyczne zdobywała w Klinice Dermatologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Uczestniczy w licznych szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry, włosów i paznokci. Wykonuje zabiegi z zakresu kriochirurgii, elektrochirurgii oraz zajmuje się oceną dermo-skopową znamion skórnych oraz chirurgicznym usuwaniem znamion atypowych.

PAKIETY