Dermatolog dziecięcy

Skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa i podatna na różne dolegliwości, niezmiernie istotna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Jednak mimo stosowania się do ogólnie obowiązujących zaleceń mogą się pojawić zmiany na skórze dziecka co często może prowadzić do dalszych powikłań. Zmiany skórne występujące u dzieci, mogą być objawem wielu różnego rodzaju chorób, dlatego należy skonsultować się z dermatologiem najlepiej w specjalizacji dziecięcej. Takie zmiany skórne  jak: naczyniaki, znamiona czy przebarwienia powinny być poddane dokładnemu badaniu w celu wykluczenia zmian złośliwych.

Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest przewlekłą nawracającą chorobą skóry, która dotyczy ponad 20 procent dzieci. Przy jej leczeniu niezmiernie istotna jest współpraca dermatologa jak i alergologa, z usług których mogą skorzystać Państwo w naszej przychodni.

W przedziale wiekowym pomiędzy dwunastym a dwudziestym piątym rokiem życia na trądzik choruje ok. 50 procent młodzieży. Odpowiednio dobrany sposób leczenia znacząco wpływa na skrócenie czasu utrzymywania się zmian skórnych oraz zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.


lek. med. Katarzyna Księżopolska-Oziębło

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje w Klinice Dermatologicznej CSK MON Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie specjalizuje się w dermatologii i wenerologii. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Przyjmuje zarówno dorosłych jak i dzieci. Wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

godz. przyjęć:

poniedziałek  17:45 – 20:00


lek. med. Paulina Bożek

Lekarz wojskowy, absolwentka Wydziału Wojskowo- Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkolenie specjalizacyjne odbywam w Klinice Dermatologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Należę do Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Uczestniczę w licznych szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry, włosów i paznokci. Wykonuję zabiegi z zakresu kriochirurgii, elektrochirurgii oraz zajmuję się oceną dermoskopową znamion skórnych oraz usunięciem chirurgicznym znamion atypowych.

godz. przyjęć:

wtorek  17:00 – 19:00


 

PAKIETY