Kardiolog

Kardiolog – lekarz zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób oraz wad serca, a także naczyń krwionośnych. Układ sercowo-naczyniowy jest jednym z najważniejszych układów w naszym ciele. Prawidłowe jego funkcjonowanie jest nam praktycznie niezbędne do życia. Najczęściej leczone schorzenia to: zaburzenia rytmu serca, choroba wieńcowa, stany po zawale, nadciśnienie tętnicze i płucne, wady serca, niewydolność krążenia.

Bardzo ważna jest już sama konsultacja z kardiologiem.  Lekarz po wywiadzie jest w stanie skierować na odpowiednie badania takie jak EKG czy ECHO serca.  Bardzo ważnym czynnikiem w skutecznej diagnozie jest również opis badań na podstawie którego specjalista podejmuje odpowiednie leczenie.


lek. med. Monika Grzęda

Specjalistka kardiologii i chorób wewnętrznych. Większość pracy zawodowej związana z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie zdobyła nie tylko obie specjalizacje, ale też bezcenne doświadczenie i wiedzę, również w pracy ambulatoryjnej.

godz. przyjęć:

wtorek 17:30 – 19:30


 

Skip to content