Ginekolog

Ginekologia – dziedzina medycyny zajmująca się żeńskim układem płciowym, której celem jest zapewnienie postawienia właściwej diagnozy, a także prawidłowego leczenia układu rozrodczego kobiet. Bardzo wiele chorób i schorzeń dotyczących tego układu wymaga jak najszybszego rozpoznania w celu całkowitego wyleczenia Pacjentki. Prawidłowe funkcjonowanie nie tylko zapewnia kobiecie zajście w ciąże, ale także umożliwia jej utrzymanie do momentu porodu.

Badania ginekologiczne wskazane są już od 16 roku życia bądź od rozpoczęcia życia seksualnego. Przydatnym narzędziem diagnostycznym są tutaj badania hormonalne. Wczesne wykrycie zmian szyjki macicy umożliwia badanie cytologiczne, dzięki któremu można szybko rozpocząć odpowiednie leczenie a nawet zapobiec wystąpieniu raka. Dlatego też tak ważne jest regularne uczęszczanie do lekarza ginekologa, w zależności od indywidualnych wskazań (zwykle kontrolnie co rok).
Problemy, z którymi najczęściej zmagają się specjaliści w przychodni Hadmedica to: stany zapalne pochwy, zaburzenia cyklu miesiączkowego, choroby narządów rozrodczych, niepłodność i zwyczajna pomoc w dobraniu odpowiedniej antykoncepcji.


lek. med. Maciej Błoński   czytaj więcej

Specjalista ginekolog-położnik. Obecnie pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego 25, w Warszawie.
Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, wykładowca w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie, konsultant i autor artykułów z zakresu ginekologii i położnictwa, członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz The Fetal Medicine Foundation. Liczne certyfikaty i uprawnienia w zakresie diagnostyki USG, badań ginekologicznych i prenatalnych. Wcześniejszą praktykę i kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie, w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie, w Szpitalu Powiatowym w Wołominie oraz w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie.
W swojej pracy skupia się nie tylko na szczegółowej diagnostyce i doborze najskuteczniejszych metod postępowania, ale także na stworzeniu atmosfery komfortu i bezpieczeństwa dla każdej Pacjentki, które są niezbędne dla prawidłowego przebiegu leczenia.

godz. przyjęć:

wtorek 17:00 – 20:00


hadmedica-ginekologia plochocinska 11

 


 

PAKIETY