Ginekolog

Ginekologia – dziedzina medycyny zajmująca się żeńskim układem płciowym, której celem jest zapewnienie postawienia właściwej diagnozy, a także prawidłowego leczenia układu rozrodczego kobiet. Bardzo wiele chorób i schorzeń dotyczących tego układu wymaga jak najszybszego rozpoznania w celu całkowitego wyleczenia Pacjentki. Prawidłowe funkcjonowanie nie tylko zapewnia kobiecie zajście w ciąże, ale także umożliwia jej utrzymanie do momentu porodu.

Badania ginekologiczne wskazane są już od 16 roku życia bądź od rozpoczęcia życia seksualnego. Przydatnym narzędziem diagnostycznym są tutaj badania hormonalne. Wczesne wykrycie zmian szyjki macicy umożliwia badanie cytologiczne, dzięki któremu można szybko rozpocząć odpowiednie leczenie a nawet zapobiec wystąpieniu raka. Dlatego też tak ważne jest regularne uczęszczanie do lekarza ginekologa, w zależności od indywidualnych wskazań (zwykle kontrolnie co rok).
Problemy, z którymi najczęściej zmagają się specjaliści w przychodni Hadmedica to: stany zapalne pochwy, zaburzenia cyklu miesiączkowego, choroby narządów rozrodczych, niepłodność i zwyczajna pomoc w dobraniu odpowiedniej antykoncepcji.

dr n. med. Jarosław Kopko

godziny przyjęć:   Środa 14:30 – 16:30

Ginekolog położnik oraz ginekologia estetyczna.

Ginekologia estetyczna służy rewitalizacji okolic intymnych, anty-aging’owi i wpływa na poprawę jakości życia. Klasyczna chirurgia ginekologiczna jest pojęciem dobrze znanym – zabiegi plastyki pochwy, korekcji warg sromowych. Są to operacje, które zmuszają pacjenta do okresowej rekonwalescencji. Ginekologia estetyczna stanowi ciekawą alternatywę, ponieważ nie wymaga pobytu w szpitalu. Nie jest także bolesna i pozwala szybko wrócić do codziennych aktywności.

Zabiegi ginekologii estetycznej są wykonywane przez ginekologa, który posiada niezbędną wiedzę w zakresie zdrowia kobiet. Zabiegi poprawiające estetykę sfery intymnej nie są czasochłonne, co w dzisiejszych czasach jest dużym atutem.

Skip to content