Kardiolog dziecięcy

Kardiolog dziecięcy zajmie się Twoim dzieckiem w przypadku nabytych chorób jak i wad wrodzonych serca.

Jeżeli po urodzeniu się dziecka stwierdzono szmery organiczne, słyszysz świsty w czasie oddechu czy może widzisz inne objawy wskazujące na rozwój zdiagnozowanych wcześniej chorób serca, nie czekaj z wizytą. Układ sercowo-naczyniowy jest jednym z najważniejszych układów w naszym ciele. Prawidłowe jego funkcjonowanie jest nam praktycznie niezbędne do życia.
Gdy dziecko skarży się na duszności, szybko się męczy, odczuwa bóle w klatce piersiowej, odwiedź specjalistę, jakim jest kardiolog dziecięcy. Takie objawy mogą świadczyć o chorobach serca, które nieleczone mogą mieć poważne konsekwencje. W takim przypadku zgłoś się na specjalistyczne konsultacje, podczas których kardiolog dziecięcy przeprowadzi wstępną diagnostykę i niezbędne badania, które będą podstawą do podjęcia dalszych kroków.

Bardzo ważna jest już sama konsultacja z kardiologiem.  Lekarz po wywiadzie jest w stanie skierować na odpowiednie badania takie jak EKG czy ECHO serca.  Bardzo ważnym czynnikiem w skutecznej diagnozie jest również opis badań na podstawie którego specjalista podejmuje odpowiednie leczenie.


lek. med. Monika Grzęda

Specjalistka kardiologii i chorób wewnętrznych. Większość pracy zawodowej związana z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie zdobyła nie tylko obie specjalizacje, ale też bezcenne doświadczenie i wiedzę, również w pracy ambulatoryjnej.

godz. przyjęć:

wtorek 17:30 – 19:30


 

PAKIETY